استارتاپ‌‎های حوزه گیاهان دارویی نیازمند شتاب‌دهنده‌های تخصصی

استارتاپ‌‎های-حوزه-گیاهان-دارویی

استارتاپ‌‎ها و شرکت‌های فناور حوزه گیاهان دارویی علاوه بر مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری، نیازمند شتاب‌دهنده‌های تخصصی هستند.

 

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چند شتاب‌دهنده در این حوزه فعالیت خود را آغاز کردند.

در صد و سی‌امین نشست نشست ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که با حضور پیمان صالحی معاون نوآوری تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، چگونگی تقویت زیست بوم گیاهان دارویی با استفاده از ظرفیت شتاب‌دهنده‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر حمایت ویژه این معاونت از ایجاد و گسترش شتاب‌دهنده‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: شتاب‌دهنده‌های حوزه گیاهان دارویی با تلاش ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی فعالیت‌های ثمر بخشی را پیگیری می‌کنند.

راه‌اندازی یک خط تولید نیمه صنعتی در شیراز، کار بر روی لوازم آرایشی و بهداشتی با استفاده از ظرفیت گیاهان دارویی و برندینگ گیاهان دارویی، سه اقدامی است که شتابدهنده‌های فعال در حوزه گیاهان دارویی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انجام رسانده‌اند.

در این نشست مقرر شد تا با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شتاب‌دهنده تخصصی حوزه گیاهان دارویی ویژه استان سیستان و بلوچستان تاسیس شود. گسترش ارتباطات بین المللی میان بخش خصوصی ایران با شرکت‌های معتبر جهانی فعال در حوزه گیاهان دارویی و تبادل تجربه و فناوری، محور دیگری بود که در این رویداد مورد بررسی قرار گرفت.