درباره ی ما

خانه درباره ی ما
دکتر اسلامی پور

دکتر محمدجواد اسلامی پور، پزشک طب سنتی

یا من اسمه دواء ...
در طب سنتي اساس درمان بر اصلاح طبع و مزاج بيمار است و سپس درمان اندام‌های آسيب‌ديده مانند مفاصل، كبد و ... در واقع اصلاح طبع و مزاج هم پیشگیری است و هم درمان و به همین دلیل در گام اول درمان، این امر مورد توجه پزشکان طب سنتی قرار می‌گیرد.
من و همکاران باتجربه‌ام با اجراي همین روش درماني، موفق شده‌ایم بسياري از بيماري‌هايي را كه در طب مدرن درمان قطعي ندارند و بیمار مجبور است مادام‌العمر داروی شیمیایی مصرف کند، درمان نماییم.بیماری‌هایی از قبیل ميگرن، فشار خون، افسردگي، كبد چرب و ... همچنين به ياري خداوند توفيق پيدا كرده‌ايم، تعداد زيادي از بيماري‌هايي كه برای درمان‌شان در طب مدرن روش جراحي پيشنهاد مي‌شود؛ بدون نیاز به اعمال جراحي با موفقیت درمان نماييم. بیماری‌هایی مانند: سندروم كانال كارپال، آب مرواريد، كمردردهاي خفيف تا متوسط بدون پارگي ديسك و ...
درنهایت باید گفت که از برترین دستاوردهای اِعمال روش درماني طب سنتی که وامدار دانشمندانی همچون ابن سینای بزرگ است؛ كاهش مصرف انواع داروهاي شيميايي و جلوگيري از انجام بسياري از اعمال جراحي غيرضروري بوده است.
بنده به عنوان یکی از اعضای خانواده‌ی بزرگ طب سنتی که افتخار شاگردی استاد حکیم خیراندیش را داشته و دارم، خدا را شاکرم که تا به امروز توانسته‌ام به یاری و لطف حضرتش حدود 12 هزار پرونده‌ی پزشکی مکتوب موفق در بهبودی کامل، در درمانگاه تحت مسئولیتم به ثبت رسیده است.
یا من ذکره شِفا ...

پیشینه‌ی تحصیلی

- فارغ‌التحصیل رشته تجربی از دبیرستان دارالفنون ابوریحان (1363)
- دکترای رشته‌ی پزشکی از دانشگاه تهران (1374)
- دوره‌های مختلف طب سنتی ایرانی در مکتب پروفسور حکیم خیراندیش (از 1374 تاکنون)

پیشینه‌ی کاری

- موسس و پزشک مرکز تخصصی درمانی طب سنتی ابوفاضل؛ با کسب مجوز از استاد حکیم خیراندیش (1384 تا امروز)
- عضو مدرسین انجمن طب سنتی ایران (1384 تا امروز)
- عضو موسسه حجامت ایران (1376 تا امروز)
- استاد و مدرس اولین دور‌ی طب سنتی ایرانی در واحد آزاد دانشگاه تهران (1385)
- مدرس دوره‌های هیرودین‌تراپی مقدماتی و پیشرفته (زالودرمانی) در دانشکده پزشکی ارمنستان (Yerevan State Medical University) (1395)

پیشینه‌ی اجرایی و دستاوردها

- اجرای طرح تحقیقاتی عدم انتقال هپاتیت از طریق حجامت، با همکاری سازمان انتقال خون و وزارت دفاع در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (1385)- انجام پروژه‌های تحقیقاتی درمانی روی بیش از 1000 بیمار مبتلا به کبد چرب از سال در مرکز تخصصی درمانی طب سنتی ابوفاضل مطابق مستندات و پرونده‌های پزشکی موجود بیماران مراجع (1380تا1390)

- اجرای طرح تحقیقاتی درمانی کبد چرب / سازمان صنایع هوایی (1385)

- تدریس دوره‌های طب سنتی ایرانی و اسلامی / ویژه آموزش حین خدمت وزارت دفاع (1382 تا 1386)

- برگزاری همایش‌های طب سنتی ایرانی و اسلامی به منظور آشنایی دانش آموزان با سبک صحیح زندگی / دبیرستان‌های تهران (1385)

- برگزاری کارگاه‌های «روش‌های پیشگیری از فراموشی و افزایش حافظه» ویژه داوطلبین کنکور؛ دبیرستان‌های تهران (1385 و 1386)

- برگزاری دوره‌های سنتی ایرانی، اسلامی و اصلاح سبک زندگی: حوزه‌های علمیه تهران و قم (1390 تا امروز) / خانواده‌های نیروهای مسلح (1385 الی 1389) / شرکت آبفای استان تهران (1394) / مجموعه‌ی مدیریت شهرداری مناطق مختلف تهران و اسلامشهر (1394 تا 1395)

- برگزاری سلسله کنفرانس‌های سنتی ایرانی، اسلامی و سبک زندگی، ویژه بازنشستگان وزارت دفاع (1391 تا 1394)

پژوهش‌ها

چگونگی تاثیر گیاه مَرغ بر باز کردن عروق کرونر قلب

مصرف گیاه مرغ به صورت دوره‌ای و مرتب در اکثر بیماران باعث باز شدن گرفتگی عروق کرونر قلب خواهد شد و مطابق تحقیقات انجام شده و بر اساس پرونده‌های پزشکی بیماران مراجعه کننده به مرکز تخصصی درمانی طب سنتی ابوفاضل، این روش درمانی بر بیش از 50 درصد بیماران تأثیر مثبت در بهبودی داشته است.

بررسی راه‌های تاثیر مواد موثر موجود در آب انگور در بازسازی و شفافیت پوست

با توجه به اینکه مهم‌ترین عامل تیرگی در پوست صورت، رسوب سودای لطیف می‌باشد، ماساژ پوست صورت با عصاره آب انگور باعث دفع سودا در ناحیه مربوطه و شفاف‌سازی پوست صورت خواهد شد.

بررسی راه‌های اصلاح و متعادل ساختن روابط جنسی در آقایان و خانم‌ها

سردی دستگاه تناسلی در آقایان و خانم‌ها، مهم‌ترین عامل کاهش میل و توانایی جنسی و به دنبال آن از بین رفتن عاطفه و محبت موثر در طرفین خواهد شد که منشاء بسیاری از اختلافات خانوادگی است. گرم نمودن اختصاصی دستگاه تناسلی آقایان و خانم‌ها به روش‌های مختلف مطابق اصول طب سنتی تا حد بسیار زیادی این معضل را درمان نموده و باعث بازگشت میل و توان جنسی شده است.

آدرس مراکز درمانی

مرکز تخصصی درمانی طب سنتی ابوفاضل

تهران، خیابان خاوران، انتهای خیابان انورزاده، نبش کوچه ساعدی

ساختمان پزشکان سجاد

تهران، اتوبان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، جنب امامزادگان عینعلی زینعلی