خانه سوالات پرتکرار

سوالات پرتکرار

FAQ

جوش صورت

مهم‌ترین علت جوش‌های روی صورت و نیمه فوقانی بدن، مصرف زیاد فست‌فودها، انواع سس‌ها و نوشابه‌ها می‌باشد که در بین این موارد انواع سس‌ها به ویژه سس سفید بیش‌ترین اثر را در ایجاد و افزایش انواع جوش‌ها دارد. عدم مصرف انواع سس‌ها و فست‌فودها و کاهش مصرف انواع شکلات و سایر مواد قندی اشباع می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از بروز جوش و درمان آن‌ها داشته باشد.

شفافیت پوست

یبوست که به عنوان مادر بیماری‌ها شناخته شده است، به علت افزایش انواع سودا در بدن مهم‌ترین عامل تیرگی پوست می‌باشد. در درجات بعدی مشکلات کبدی نقش موثری در ایجاد لکه‌های پوستی دارد. جویدن خوب غذا، عدم مصرف مایعات (آب، دوغ، نوشابه و …) بین غذا و بلافاصله پس از غذا نقش موثری در جلوگیری از یبوست و کمک به کارکرد منظم کبد دارد. کاهش مصرف انواع فست‌فودها نیز دارای نقش مهمی در شفافیت پوست می‌باشد.

افزایش توان جنسی

جلوگیری از افزایش رطوبت و سردی به ویژه در ناحیه کمر و زیر شکم، با استفاده از انواع روغن‌های گرم مثل زیتون، کنجد و سیاه‌دانه و بستن شال به پهلوها در فصول سرد سال و قرار دادن نخود در رژیم غذایی (خوراک نخود و روغن زیتون) به صورت ۲ یا ۳ بار در هفته، نقش موثری در افزایش توان جنسی و جلوگیری از ضعف جنسی دارد. هم‌چنین استفاده از دوسین توسط آقایان به مدت ۲ الی ۶ ماه، تاثیر زیادی در رفع ضعف و افزایش توان جنسی خواهد داشت.

درد مفاصل

مهم‌ترین علت یا از ضعف رباط‌ها و تاندون‌های مفصل ناشی شده یا از افزایش رطوبت و سردی (بلغم) در آن ناحیه. در افرادی که استعداد مبتلا شدن به درد مفاصل را دارا هستند، رعایت نکات زیر توصیه می‌شود:

  • —-     کاهش مصرف غذاهای با طبع سرد در وعده‌ شام
  • —-     روغن‌مالی مفاصل با روغن‌های گرم مثل روغن زیتون، روغن سیاه‌دانه یا روغن کنجد یا مخلوطی از این سه روغن
  • —-     مصرف بیش‌تر غذاهای با طبع گرم به ویژه در فصول سرد سال

سوال‌تان را بپرسید

اگر جواب سوالات خود را نیافتید، به بخش پرسش و پاسخ سر بزنید و سوال خود را بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم!