خانه سوال مزاج شناسی

مزاج شناسی

محمد ب 5 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده این خصوصیات را (البته با کم و زیاد …که آن ها را ذکر کرده ام) از این سه مزاج دارا هستم:

بلغم:
کمی کندی حواس،گاهی اوقات کند فهمی،کمی عدم تشنگی،گاهی اوقات احساس کسلی و بیحالی، تا حدودی کم انرژی و کم جنب و جوش،در کارها تا حدودی کند،با تاًنی صحبت کردن،آرام و صبور، دوراندیش و محتاط،کمی ضعف روابط اجتماعی، قدرت تمرکز تا حدودی کم.
دم:
درشتی هیکل،لاغر نبودن،موهای پرپشت،تحمل بی خوابی،اغلب پوست گرم و مرطوب،تا حدودی شجاع و جسور، مدیریت تقریبا خوب، خوش اخلاق، صمیمی، خوشرو، هوش و حافظه نسبتا بالا.
سودا:
فکر و خیال تقریبا زیاد و مستعد وسواس و افسردگی، درونگرا و مستعد تشویش خاطر، تا حدودی سیری زودرس، دقیق و منظم، دور اندیش،محاسبه گر،محتاط،بعضا دودلی در تصمیم ها، اغلب پایدار و ثابت قدم در تصمیم ها، حرکات تا حدودی آرام، دقت و احتاط در صحبت،گرسنگی تا حدودی زود (نسبت به بقیه)،تا حدودی کم معاشرت، تابع مقررات،دقیق، حسابگر،دور اندیش، بیشتر در نظر داشتن جنبه ی عقلانی امور.
و از لحاظ خصوصیات بدنی:
پرمویی بدن،خواب و بیداری معتدل

حال، با توجه به این خصوصیات بفرمایید که اولا بنده دارای چه مزاج سرشتی ای هستم و چه مزاج هایی در من غلبه کرده اند و ثانیا بنده باید فهرست غذایی و مصلحات کدام مزاج را رعایت کنم؟
با تشکر فراوان

1 پاسخ
محمدجواد اسلامی‌پور عضو سایت 5 سال قبل

با سلام
برای تشخیص مزاج شناسی شما لازم است توسط پزشک آشنا به طب سنتی مورد معاینه کامل قرارگیرید سپس دستورات لازم را دریافت نمایید. لازم به ذکر است در بیش از 90% موارد مزاج‌های تشخیصی از سوی بیماران نادرست می‌باشد.