خانه سوال ضعف تخلّی

ضعف تخلّی

سید آرش حسینی 5 سال قبل

بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام بنده پسری هستم 18 ساله متولد تهران با قد 170 سانتی متر، لاغر اندام، مچ دست و پام لاغره و کمرم هم باریک، موی سر و صورت و بدنم همه مشکی هست، ابروهای پر مویی دارم، همراه با چشم‌های قهوه‌ای، رنگ پوستم گندمگونه اما رنگ صورتم معمولا یا زرده یا سفیده عین میت، پوستم نسبتا خشکه، زیر چشم‌ها گود و نسبتا چروک و کمی تیره، هم بر روی پشتم و هم روی پیشونی کمی جوش دارم، هوای گرم را بیشتر از هوای سرد و هوای معتدل را از گرم بیشتر دوست دارم، معمولا دست و پام سرده و گاهی عرق سرد هم می‌کنه، معمولا بدنم به سختی عرق میکنه.

تقریبا 4 ساله دچار یه مشکل گوارشی هستم اون‌هم اینکه اگرچه مدفوعم به شدت مرطوبه و دچار خشکی مدفوع نیستم؛ امّا به سختی دفع مدفوع می‌کنم و برای یه استفراق ساده باید نیم‌ساعت تا چهل وپنج دقیقه توی دستشویی بشینم و زور بزنم، اوایل مدفوعم خشک بود و برای ازبین رفتن یبوست هندوانه و طالبی و خاکشیر و شیر و چیز‌های مرطوب زیاد مصرف کردم حالا خشکی مدفوعم از بین رفته اما مشکل باقی و شاید بدتر هم شده و تقریبا 5 ماه که نفخ شدید هم دارم. باخوردن سنا و گل محمدی معدم به هم میریزه ولی هلیله سیاه و زردک و گلاب و شاهتره خیلی روم اثر خوبی دارند و هم نفخم رو کم می‌کنند و هم مشکل تخلّی ای که دارم رو بهتر می‌کنند اما مشکلم هنوز باقیه.
باید چی‌کار کنم؟ و چه مزاجی دارم؟

1 پاسخ
محمدجواد اسلامی‌پور عضو سایت 5 سال قبل

با سلام
با معلومات داده شده مزاج شما بیش‌تر به افراد بلغمی سوداوی متمایل است. مشکل ازضعف سیستم گوارشی‌تان می‌باشد که هم باعث نفخ شدید در معده شما شده است و هم به علت کاهش شدید قدرت انقباضی روده‌ها (حرکات دودی روده) عمل دفع برای شما مشکل شده است. از مصرف غذاها با طبع سرد و هم‌چنین ادویجات خودداری نموده و آداب غذا خوردن را کاملا رعایت کرده و بعد از هر وعده غذا یک استکان دم کرده یا عرق بادرنجبویه میل نمایید. ولی بهتر است حضورا توسط پزشکان طب سنتی ویزیت شوید.