خانه سوال بیماری هاشیموتو

بیماری هاشیموتو

پرسش و پاسخدسته بندی: سایر مواردبیماری هاشیموتو
سارا 4 سال قبل

سلام آقای دکتر
امیدوارم خوب و سلامت باشین.
من زنی چهل ساله هستم و مدت پنج سال هست که به بیماری هاشیموتو مبتلا هستم و داروی لووتیروکسین مصرف می کنم.عوارض این بیماری که افسردگی و بی حالی هستش من رو واقعن خسته کرده. من تقریبن از وقتی فهمیدم که این بیماری رو دارم گیاهخوار شدم اما محصولات لبنی و محصولاتی که از گندم هستش رو به وفور مصرف می کردم و دیدم حالم بدتر و بدتر می شه. شروع کردم به جستجو و خواندن مقالات علمی متعددی که توسط پزشک های کشورهای مختلف نوشته شده بود، پزشکانی که تحقیقات وسیعی در این زمینه کرده بودن و به درمان طبیعی بیماران شون مشغول هستنند. توی بیشتر اون مقالات، ذکر شده بود که باید از محصولات لبنی و غذاهایی که توی اونها از گندم استفاده شده پرهیز کنم و همینطور از امواج. بعد از اون آروم آروم محصولات لبنی رو کنار گذاشتم، و الان هم یه یک ماهی می شه که نان و ماکارونی و پیتزا و کلن هر چیزی که گندم داشته باشه مصرف نمی کنم. اما من هنوز هم افسردگی رو دارم و هنوز هم خستگی و بی حالیم رو دارم. الان هم مدتیه که گلوم درد هم می کنه. نگرانم که نکنه ندول داشته باشم. از ترسم دکتر هم نرفتم. البته این درد رو یک هفته ای می شه که دارم.
هر بار که آزمایش می دم باز هم TSH خونم بالاست
واقعن نمی دونم چی کار باید بکنم.
من متاسفانه ایران نیستم که حضوری خدمت تون برسم. از طریق یکی از دوستانم با سایت تون آشنا شدم. خوشحال می شم که راهنمایی م کنیم.
تشکر می کنم از راهنمایی تون

1 پاسخ
محمدجواد اسلامی‌پور عضو سایت 4 سال قبل

باسلام
برای پی بردن به علت اصلی بیماریتان لازم است حضورا توسط یکی از پزشکان طب سنتی مورد معاینه دقیق‌تر قرار گیرید. به امید بهبودی تان انشاالله.