خانه سوال میوم رحم

میوم رحم

ف-احمدی 5 سال قبل

با عرض سلام و ادب خدمت آقای دکتر
خانمی هستم 45 ساله و مجرد هستم.پریود منظم 28 روزه داشتم ولی همیشه با مقدار زیاد خونریزی که در 3-4 روز اول بصورت لخته بود ، همیشه پریودم 10 روز طول می کشید، ولی در روزهای 20-17 بعد از پریود دردهای خیلی شدیدی در ناحیه زیر شکم داشتم، در فرودین ماه ، دو هفته بعد از پریودی، مجددا” پریود شدم که با خونریزی شدید و 10 روزه بود، 2 روز بعد از پاک شدن مجددا” دچار خونریزی شدید شدم که با مشورت با دکتر زنان و انجام سونوگرافی و انجام آزمایشات هورمونی و خونی مشخص شد که در رحم یک کیست به قطر 40 mm در تخمدان چپ و یک میوم به ابعاد 45*65 mm در دیواره خلفی رحم از نوع ساب موکوزال می باشد و ضخامت اندومتر 6mm بود. بعد از مصرف یک دوره قرص دیان (21 روز) ، سونوگرافی مجدد نشان داد که که کیست برطرف شده ولی ابعاد میوم قبلی به 60*74 mm افزایش یافته و یک عدد میوم کوچک دیگر نیز به ابعاد 14*15 mm اضافه شده است. تخمدانها دارای ابعاد نرمال و اکوی هموژن بودند. در حال حاضر گاهی دچار کمر درد هم میشوم. البته قسمت پایینی شکمم هم مقداری ورم دارد.بنا به نظر دکتر زنان، آزمایشات هورمونی FSH, LH, prolactin, testosterone, DHEA-s در حد نرمال بودند. FBS روی 95، فریتین 20، هماتوکریت 37.2، هموگلوبین12.7، WBC 5200،RBC 4.25، MCV 87.5،MCH 29.9، MCHC 242 بودند. البته قابل ذکر است که 7 سال پیش کیست بزرگ تخمدان داشتم که جراحی نمودم.
آیا برای من امکان درمان این میوم های رحمی با طب سنتی وجود دارد؟ لطفا” مرا در این مورد راهنمایی بفرمایید . خیلی نگران هستم . دکترم نظرش بر جراحی است اما من هیچ تمایلی به انجام جراحی ندارم. خیلی ممنون میشم که من را راهنمایی بفرمایید.

1 پاسخ
محمدجواد اسلامی‌پور عضو سایت 5 سال قبل

با سلام
مهم‌ترین علت ایجاد میوم در رحم افزایش خلط بلغم در این عضو می‌باشد. تنبلی تخمدان و کیست آن هم به علت افزایش بیش از حد رطوبت و سردی (بلغم) در این اعضا می‌باشد. که تمامی موارد فوق با طب سنتی و اسلامی قابل درمان است.
جهت اطلاع بیش‌تر با شماره تلفن 33436323 درمانگاه ابوفاضل واحد طب سنتی تماس بگیرید.